Shiba Inu: Malý pes s velkým srdcem

Shiba Inu, s roztomilou tváří a nadýchanou srstí, si získal srdce lidí po celém světě. Tento malý pes s velkým srdcem pochází z Japonska, kde je ceněn pro svou věrnost, inteligenci a nezávislost.

Shiba Inu je nejmenší ze šesti japonských špiců, dorůstá do výšky 38-41 cm a váží 8-10 kg. Jeho hustá srst se vyskytuje v několika barevných variantách, nejčastěji v červeno-sezamové, černé s pálením a sezamové. Typické pro shibu inu jsou špičaté uši, zatočený ocas a hrdý postoj.

Povaha shiba inu je komplexní a jedinečná. Jsou to psi inteligentní a učenliví, ale zároveň i tvrdohlaví a nezávislí. Vyžadují důslednou výchovu a socializaci dès štěněčího věku.

Shiba Inu je ostražitý a loajální pes, skvělý hlídač a věrný společník. Svou rodinu miluje a ochraňuje, k cizím lidem se ale může chovat nedůvěřivě. Je to aktivní pes, který potřebuje dostatek pohybu a her.

Shiba Inu je ideální pes pro aktivní lidi, kteří žijí v domě se zahradou. Není to typický pes do bytu, jelikož je hlučnější a potřebuje prostor. Pokud se mu ale dostane dostatek aktivity a péče, může být i v bytě spokojený.

Zajímavosti o shiba inu

  • V Japonsku je shiba inu symbolem štěstí a prosperity.
  • Socha psa Hachiko, věrného shiba inu, je v Japonsku symbolem věrnosti a oddanosti.
  • Shiba inu je jedním z nejoblíbenějších psích plemen na sociálních sítích.
  • V roce 2013 se shiba inu jménem Doge stala internetovým memem.

Shiba Inu není pro každého

  • Je to tvrdohlavý pes, který vyžaduje důslednou výchovu.
  • Může být nedůvěřivý k cizím lidem a psům.
  • Je hlučnější a potřebuje dostatek pohybu.

Pokud uvažujete o pořízení shiba inu, je důležité si předem zodpovědně promyslet, zda je toto plemeno pro vás vhodné.

Shibův šarm: Život se psem s postojím

Život se shiba inu je jako mít doma malou chlupatou záhadu. Jejich osobnost je směs loajálnosti a nezávislosti, zlomyslnosti a mazlivosti. Jsou to psi, kteří vás donutí se smát, ale také pěkně potrápí vaši trpělivost.

Shiba nejsou gaučáci. Potřebují procházky, výlety a spoustu aktivit, které je udrží v kondici a zaměstnají jejich bystré mysli. Pokud milujete turistiku nebo jogging, Shiba vám bude nadšeným parťákem. Jen pozor, jejich lovem není běžet vedle vás, ale spíš objevovat všechny zajímavé pachy opodál.

Výchova Shiby je dobrodružství. Jsou to chytří psi, ale také zatraceně tvrdohlaví. Tradiční metody výcviku psů na ně nemusí platit. Shiby reagují nejlépe na pozitivní motivaci a trpělivost. Pamatujte, že raději budou pracovat za pamlsky nebo pochvalu, než z pocitu viny.

Shiba Inu vás překvapí svou vokalizací. Nejde jen o štěkání. Shibové vydávají celou škálu zvuků, od psího zpěvu, přes jakési kvílení až po dramatické vzdechy. Tyto zvuky mohou být roztomilé, ale také pěkně zdrcující, zvlášť když se snažíte psa uklidnit.

Připravte se na srst, všude srst. Shibové mají dvojitou srst, která během línání dokáže pokrýt celý váš byt chlupy. Pravidelné česání je nutností, a i tak budete chlupy nacházet na oblečení, nábytku a vlastně všude, kam se jen podíváte.

Navzdory své tvrdohlavosti umí být Shibové neuvěřitelně mazliví. Jejich láska sice není vždycky okázalá, ale o to víc je ceněná. Chvíle, kdy se Shiba Inu uvelebí na klíně a spokojeně předává, jsou k nezaplacení.

Shiba Inu je pes s jedinečnou osobností. Může být výzvou, ale také celoživotním společníkem, který vám přinese spoustu zábavy a lásky. Jen nezapomeňte, že Shiba si vždycky půjde svou vlastní cestou, ať už se vám to líbí, nebo ne.

Shibské internetové šibalství: Hvězdy sociálních sítí

Shiba Inu se stali miláčky internetu díky své neodolatelné kombinaci roztomilosti a zlomyslnosti. Jejich výrazy tváří, chlupaté zadky a občasné záchvaty šílenosti z nich udělaly hvězdy virálních videí a meme.

Doge: Král Shiba memů

V roce 2013 se internet zbláznil po objevení psa jménem Doge. Fotka Shiba Inu s komiksově psaným textem "Such wow. Much doge" odstartovala éru Shiba memů. Doge se stal symbolem internetu a jeho tvář zdobila trička, hrnky a dokonce i vlastní kryptoměnu.

Shiba nejsou jenom Doge

Ale internet miluje Shiby víc než jen kvůli jednomu psu. Jejich všudypřítomná zvědavost, láska k vylévání se na nečekaných místech a talent na pózování z nich dělají nekonečný zdroj zábavy. Jejich účty na sociálních sítích sbírají miliony sledování a jejich roztomilé šibalství rozzáří den každému scrollařovi.

Shiba Inu influenceři?

Popularita Shib na sociálních sítích nezůstala bez povšimnutí. Někteří majitelé svých chlupatých parťáků spolupracují se značkami a propagují různé produkty. Ať už je to oblečení pro psy, pamlsky nebo třeba vybavení na turistiku, Shibové influenceři dokazují, že jejich roztomilost se dá zpeněžit.

Ne všechno je ale růžové

Bohužel, popularita Shib na internetu má i stinné stránky. Kvůli roztomilým štěňátkům na sociálních sítích roste poptávka po tomto plemenu. To vede k tomu, že někteří množitelé bezohledně množí psy a nezajímají se o jejich zdraví a povahu.

Než si pořídíte Shibu kvůli lajkům

Nezapomínejte, že Shiba Inu je živý tvor s vlastními potřebami. Pokud uvažujete o pořízení Shiby jen kvůli tomu, abyste měli psa na Instagram, raději se poohlédněte po jiném plemenu. Shibové potřebují láskyplný domov, aktivní život a především zodpovědného majitele, který je připravený zvládnout jejich tvrdohlavost.

Shiba Inu: víc než jen internetová senzace

Shiba Inu jsou úžasní psi s jedinečnou osobností. Jistě, na internetu se proslavili díky své roztomilosti a šibalství, ale to je jen část jejich kouzla. Tito psi jsou loajální společníci, skvělí parťáci do nepohody a zdroj nekonečné zábavy. Jen mějte na paměti, že Shiba si vždycky půjde svou vlastní cestou, ať už lajkujete, nebo ne.

Publikováno: 31. 03. 2024

Kategorie: příroda

Autor: LukasHolecek