Ekologické bydlení – Jak šetřit matičku přírodu?

Lidé by měli být ohleduplní k přírodě, na kterou je zapotřebí myslet i při výstavbě rodinného bydlení. Pokud v tomto směru chcete udělat něco pro ekologii, vsaďte na moderní technologie. Zaměřte se na určité stavební prvky a zároveň čerpejte zdroje přírody. Výsledkem se Vám stane ekologické bydlení, s nímž budete maximálně spokojeni.

Vsaďte na obnovitelné zdroje přírody

Ekologicky bydlet znamená také ekologicky myslet. Proto se pokuste využít maximum toho, co Vám může příroda nabídnout a zbytečně ji nezatěžujte jinými výrobními procesy. Takové ekologické bydlení pak bude mít jedinou podobu. Bude jí nízkoenergetický, v lepším případě dokonce pasivní rodinný dům. Jeho roční spotřeba by se měla pohybovat mezi 70 až 80 kWh na jeden metr čtvereční za rok.

Ekologické bydlení – Tipy, které byste měli znát

Začít můžete například tím, že vsadíte na zelené střechy nebo fasády. Zároveň si osadíte dům fotovoltaickými panely, takže získáte energii pro ohřev vody, v lepším případě ještě pro vytápění. Využijete slunce k prospěchu svému. S ostatními doporučeními Vás blíže seznámíme prostřednictvím otázek a odpovědí.

Jak získat vodu z přírody?

Ideálním řešením je vlastní vrt nebo studna. Taková voda může být využívána nejenom jako užitková. V rámci pravidelných rozborů ji můžete upotřebit i k vnitřní a osobní potřebě.

Mohu nějak šetřit s vodou získanou z přírody?

Ano, když Vám země vodu dává, snažte se jí také navracet. Zaměřit se můžete na recyklaci odpadních vod prostřednictvím kořenové čističky. Do nádrží můžete sbírat i dešťovou vodu, kterou následně využijete pro zalévání.

Jaké je ekologicky šetrné vytápění?

Dejte na tepelná čerpadla, která Vám umožní využít a přeměnit energii z přírody. Vsadit můžete na kotel na biomasu nebo si budete přitápět dřevem v krbu.

Čím dalším podpořím ekologické bydlení?

Například tím, že budete důsledně třídit odpad.

Kam s bioodpadem?

I ten ekologicky zužitkujte. Založit si můžete kompostér a vzniklou hlínu z něj opakovaně upotřebíte.