Cirkus Andres - Circus


Historie

Dovolte nám pár slov o historii i současnosti Cirkusu Andres:Pro zvětšení klikněte!

Manželé Jan a Anna Alešovi - současní majitelé Cirkusu Andres jsou již čtvrtým pokolením cirkusové generace.

Pro zvětšení klikněte!Zakladatelem Cirkusu Aleš byl Ondřej Aleš, který ve své době patřil k nejaktivnějším a nejoblíbenějším postavám českého cirkusového světa. Jeho dobromyslnost a ušlechtilá mysl se staly všeobecně uznávanými atributy.

Pro zvětšení klikněte!Po něm převzal štafetu jeho syn Josef Aleš, který dal cirkusu nový název - Cirkus Apollo. Díky jeho celoživotnímu úsilí, úctě a lásce nejen k publiku, ale i ke svým kolegům, se stal Cirkus Apollo jediným českým, soukromě podnikajícím cirkusem, který přežil "svou dobu".


S příchodem současného majitele se změnil i název cirkusu na
Cirkus Andres. Jan Aleš je dalším pokračovatelem v české cirkusové tradici. Stejně tak jako jeho otec a děd, zasvětil i on celý svůj život cirkusu a s láskou a pílí se věnuje jeho současnému i budoucímu rozvoji. V jeho úsilí mu nemalým dílem pomáhá i jeho žena Anna a také jejich tři děti - Anička, Josef a Jan, kteří díky svému zájmu a vztahu k cirkusu, patří bezpochyby k nastupující generaci Cirkusu Andres.

Pro zvětšení klikněte!Cirkus Andres je jako jediný český cirkus členem Evropské cirkusové asociace. Kromě naší země jsme také účinkovali v Polsku, Německu, Francii a na Slovensku.

Náš cirkus má i filmové zkušenosti. Ještě Cirkus Aleš se podílel na natáčení filmu Ulice zpívá s Vlastou Burianem. Později pak už Cirkus Apollo se účastnil natáčení filmu Pan Tau s panem Janem Werichem a Otou Šimánkem.
Všechna práva vyhrazena © CIRKUS ANDRES

Stránky tohoto cirkusu vytvořila a spravuje
firma
PSYCHOTRONIQUE ERBEN COMPANY.